Het leerstuk van de derdenwerking van contracten wordt beheerst door twee principes: de relativiteit en de tegenwerpelijkheid. De relativiteit van contracten heeft betrekking op de interne gevolgen van een contract en houdt in dat de rechten en de verplichtingen die uit het contract voortvloeien enkel gelden tussen de contractpartijen. Een contract strekt een derde in principe dus niet tot voordeel, noch tot nadeel, wat betekent dat een contract aan een derde in principe geen rechten kan toekennen, noch plichten kan opleggen. Het principe van de tegenwerpelijkheid van contracten houdt op zijn beurt in dat derden het bestaan en de interne gevolgen van een contract als rechtsfeiten moeten respecteren, maar ook kunnen inroepen. Op beide principes bestaan echter belangrijke uitzonderingen.
Deze presentatie beoogt een overzicht te geven van enkele markante ontwikkelingen in de recente rechtspraak over de derdenwerking van contracten. Het is dus niet de bedoeling het hele leerstuk van de derdenwerking exhaustief te bespreken. De focus wordt gelegd op die aspecten die in de periode 2018 tot en met 2022 aanleiding hebben gegeven tot interessante rechtspraak. In diezelfde periode trad Boek 5 ‘Verbintenissen’ in werking. Ook dit nieuwe verbintenissenrecht komt hierna aan bod.
Is de opleiding iets voor jou maar heb je nog een vraag? We helpen je graag verder van maandag tot vrijdag van 9 tot 17 uur. Je kan ons contacteren via:
Oneindig kijken en bijleren, waar en wanneer je wil. Een persoonlijk abonnement waarmee je zoveel live of on demand webinars kan volgen als je maar wil. En dit gedurende 365 dagen, voor slechts 940 euro per jaar.