

859,- (excl. btw)

Opleiding


NCOI Learning




Nieuw


Je gebruikt Claude al voor teksten, ideeën en analyses, maar veel taken beginnen nog altijd opnieuw bij een lege chat. Nochtans kan Claude meer dan losse vragen beantwoorden. Je kunt terugkerende werkwijzen vastleggen, informatie uit verschillende bronnen samenbrengen en volledige opdrachten laten uitvoeren volgens jouw instructies.
In deze praktische opleiding leer je hoe je terugkerend werk omzet in herbruikbare workflows en digitale assistenten. Je maakt kennis met skills, Projects, connectors, plugins, Claude Cowork en geplande taken. Je ontdekt wanneer je welke oplossing gebruikt en hoe je Claude laat werken volgens de stappen, kwaliteitscriteria en grenzen van jouw organisatie.
Met Claude Cowork kun je grotere opdrachten delegeren waarbij Claude verschillende stappen doorloopt, bestanden verwerkt, informatie verzamelt en een concreet eindresultaat oplevert. Je kunt bepaalde taken ook volgens een vaste planning laten terugkomen.
Tijdens de opleiding vertrek je vanuit een eigen terugkerende taak. Je brengt de huidige werkwijze in kaart, bouwt een eerste workflow en test die met realistische input. Zo heb je na afloop niet alleen gezien wat mogelijk is, maar ook zelf een eerste werkende toepassing gebouwd die je verder kunt verfijnen voor je eigen werkomgeving.
Indien het nog wat moeilijk is om meteen een eigen case te bedenken, brengen we ook enkele herkenbare en breed toepasbare voorbeelden mee. Denk bijvoorbeeld aan een workflow die inkomende e-mails samenvat en prioriteert, een wekelijkse briefing samenstelt of standaarddocumenten opmaakt op basis van aangeleverde informatie, zoals rapporten, offertes of interne nota’s. Deze voorbeelden helpen je om snel te starten en de aanpak daarna te vertalen naar je eigen context.
Â
Na deze opleiding kun je:
Deze opleiding is bedoeld voor professionals die Claude, ChatGPT, Copilot of Gemini al gebruiken en de volgende stap willen zetten: van losse prompts naar herhaalbare workflows en gedelegeerde taken.
Denk aan medewerkers en verantwoordelijken binnen administratie, communicatie, marketing, sales, HR, finance, projectmanagement, operations en klantenservice. Ook zelfstandigen, consultants en zaakvoerders die terugkerend werk slimmer willen organiseren, kunnen deelnemen.
Je hoeft niet te kunnen programmeren. De opleiding richt zich uitdrukkelijk op professionals zonder technische of programmeerachtergrond.
Een basiskennis van generatieve AI en prompting is wel noodzakelijk. We starten niet bij het aanmaken van een account of het schrijven van een eerste eenvoudige prompt. Prompting (nog) niet onder de knie? Schrijf je in voor de opleiding 'Prompt engineering in de praktijk'.
Wat levert deze opleiding op?
Je leert hoe je van een terugkerende taak een duidelijke en herbruikbare workflow maakt. Aan het einde van de dag heb je zelf een eerste skill, Project, Cowork-opdracht of geplande taak opgebouwd en getest. Je weet bovendien hoe je die verder kunt verbeteren en verantwoord kunt inzetten binnen je eigen werkomgeving.
Hoe pas ik de leerstof toe in de praktijk?
Je werkt tijdens de opleiding met herkenbare voorbeelden en een eigen case. Je brengt de nodige stappen, bronnen, instructies en controlemomenten in kaart. Vervolgens bouw en test je een eerste toepassing in Claude. Zo vertaal je de leerstof meteen naar je eigen functie en organisatie.
Wat maakt deze opleiding succesvol?
De combinatie van heldere uitleg, concrete voorbeelden en veel ruimte om zelf te oefenen. Je leert niet alleen waar je moet klikken, maar vooral hoe je een goede workflow ontwerpt. Je vertrekt met een tastbaar resultaat én een aanpak die je later op andere terugkerende taken kunt toepassen.
De opleidingen komen in aanmerking voor verschillende subsidies. Handig: zo betaal je zelf maar een deel van het inschrijvingsgeld.

